Vandaag 24 maart 2025 bestaat de Rijnsburgse boys precies 95 jaar. Op 24 maart 1930 ziet Rijnsburgse Boys het levenslicht. Of eigenlijk: Rijnsburgse Football Club, zoals het in eerste instantie wordt genoemd. De afkorting RFC is echter al in gebruik, dus wordt de voetbalvereniging in augustus 1930 omgedoopt tot v.v. Rijnsburgsche Boys. Zie bijgaand berichtje uit de Nieuwe Leidse Courant van 18 augustus 1930 (KFC is een drukfout van de krant destijds).

Vele jaren, voetballers, velden, kantines, bestuurders en supporters verder vieren we vandaag ons 95 jarig bestaan.
De afgelopen 5 jaar zijn geen eenvoudige jaren geweest voor de vereniging. Precies 5 jaar geleden meldde Ad Hendriksen dat de voetballockdown die toe nog voor 2 weken van toepassing was voorlopig werd opgeschort en die heeft nog een lange periode geduurd.
Cees Driebergen schreef toen al in zijn artikel over het 90 jarig bestaan dat de vereniging was opgericht in de crisisjaren en dat de vereniging steeds weer uit de crisis is opgeklommen.
Dit is na de Coronajaren ook weer gelukt. Vanaf september 2021 mochten we weer zonder Coronabewijzen voetballen en wedstrijden bezoeken. En heeft de vereniging de sportieve draad weer opgepakt. Er zijn wisselingen geweest in het bestuur, er zijn vrijwilligers bijgekomen en er zijn kampioenschappen behaald door de verschillende elftallen in de vereniging.
Het 95 jarig bestaan is opnieuw een mijlpaal in het bestaan van de verenging. De vereniging bestaat momenteel uit meer dan 1500 leden. Waarvan er 927 actief voetballen in een van onze 50 jeugdelftallen of 16 seniorenelftallen. Wie had er in 1930 gedacht dat er 95 jaar later 9 dames/meisjes elftallen bij de Rijnsburgse boys zouden voetballen?
Ook in dit jaar hebben we veel mooie momenten gekend met ons eerste elftal.
Na een fantastische seizoenstart een spannende strijd om het kampioenschap en 4 prachtige bekerwedstrijden hebben onze eerste elftal spelers zich weer van hun beste kant laten zien. Ook de jeugd- en seniorenelftallen boeken de nodige overwinningen en vieren kampioenschappen in hun competitie.
Het 95 jarig bestaan is ook direct het startschot voor de viering van ons 100 jarig bestaan over 5 jaar. Daarvoor zullen we de komende jaren nog een beroep op u allen doen. Want de afgelopen 95 jaar is de Rijnsburgse boys groot gemaakt door de leden en vrijwilligers. Daar zijn wij als bestuur jullie allemaal dankbaar voor. Dank voor al jullie inzet, klussen, meedenken, meesjouwen, soms mee ploeteren, meeleven in de afgelopen jaren.
Namens het bestuur van Rijnsburgse boys
Voorzitter Koos van Rossum